نظرسنجی

3 هزار و 600میلیارد تومان به سپرده گذاران پرداخت شد

3 هزار و 600میلیارد تومان به سپرده گذاران پرداخت شد
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: آقای سیف در نشست غیر علنی اعلام کرد که تا کنون  3 هزار و 600 میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.
بهروز نعمتی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پس از اتمام جلسه غیرعلنی پارلمان که به بررسی مشکلات سپرده‌های مردم در موسسات مالی و اعتباری اختصاص داشت و با حضور ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در این نشست آخرین وضع موسسات مالی و اعتباری بررسی شد به علاوه مشکلاتی که در نحوه پرداخت پول سپرده‌گذاران وجود دارد نیز مطرح شد.
وی با ذکر اینکه در سطح سپرده اقدامات خوبی برای حل این مشکل انجام شده است،‌ خاطرنشان کرد: خواسته نظام و سران سه قوه آن است که مشکلات سپرده‌های مردم در این موسسات هر چه سریع‌تر مرتفع شود.
نعمتی با یادآوری اینکه بازپرداخت سپرده‌ها تا سقف 200  میلیون تومان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: آقای سیف در این نشست اعلام کرد که تا کنون  3 هزار و 600 میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.
وی این رقم را بیش از 98 درصد مجموع سپرده‌گذاران عنوان کرد و با اشاره به اینکه سپرده 2 درصد باقیمانده که بالای 200 میلیون تومان است هم پرداخت خواهد شد، عنوان داشت: بخشی از پول برخی سپرده‌گذاران بالای 200 میلیون تومان نیز در حال پرداخت شدن است.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:‌ در نشست غیرعلنی مجلس مقرر شد سپرده افراد در سایر موسسات مالی و اعتباری نیز تا 100 میلیون تومان پرداخت شود که این کار در دستور بانک مرکزی قرار گرفته است.
نعمتی تصریح کرد: مجموع این پرداخت‌ها 95 درصد خرید سپرده‌ها در موسسات مالی و اعتباری خواهد بود که امیدواریم 5 درصد باقیمانده نیز با تدبیر سران سه‌قوه پرداخت شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در نشست غیرعلنی مجلس شورای اسلامی تصمیم بر آن شد که جلساتی میان معاونان سه قوه یعنی آقایان جهانگیری، پزشکیان و محسنی اژه‌ای با آقای سیف رییس کل بانک مرکزی تشکیل شود.