نظرسنجی

اولین واکنش وزیر راه به لغو قراداد بوئینگ

اولین واکنش وزیر راه به لغو قراداد بوئینگ

عباس آخوندی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دریافت ۱۱ هواپیمای جدید بویینگ در این شرایط امکان پذیر است یا خیر گفت: ما از تمام ظرفیت های قانونی و قراردادی استفاده می کنیم. ما باید در هر شرایطی بتوانیم با تکیه بر ظرفیت های موجود در قالب قرارداد اقدام کنیم.

وی با اشاره به اقدامات دولت آمریکا گفت: این اقدامات می‌تواند جهان را با تهدیدهای بسیار جدی مواجه کند. بنابراین ملت‌ها باید آگاهانه در عرصه جهانی حضور یابند و در مقابل اعمال زور مستقیم آمریکا مواضع خود را اعلام کنند.معتقدم این موضوعی است که می‌تواند تعادل جهانی را حفظ کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر لزوم اتحاد بین جناح‌ها در این شرایط تاکید کرد: ‌معتقدم اتحاد در کشور بین جناح‌های مختلف نکته بسیار مهمی است چراکه در شرایط سختی قرار داریم و با یک تهدید جدی و اعمال زور مستقیم مواجه هستیم.

آخوندی با بیان اینکه نباید از هیچ ظرفیت قانونی‌ چشم‌پوشی کنیم، اظهار داشت: در این شرایط، اتحاد می‌تواند ما را از بحران‌ها نجات دهد

وی افزود: ما نباید به هیچ وجه در این شرایط مایوس شویم چراکه پیش از این شرایط بدتری را پشت سر گذاشته‌ایم و قطعا می‌توانیم از این شرایط هم عبور کنیم

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: نکته مهم این است که در این شرایط نباید دچار شتاب‌زدگی و رفتارهای احساسی شویم و باید بتوانیم از تمام ظرفیت های قانونی خود استفاده کنیم.

لازم به ذکر است سخنگوی بویینگ 16 خردادماه اعلام کرد با تصمیم ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای با ایران، این شرکت  مجوز لازم برای فروش هواپیما به ایران را ندارد.

منبع خبر:ایلنا